Haber

Depremzede madenciye sarılarak teşekkür etti

DEPREM bölgelerinde görev yaptıktan sonra Zonguldak’a dönen maden işçileri, Madenci Anıtı önünde “Zonguldak seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla karşılandı. Antakya’da evinin yıkılması nedeniyle Zonguldak’a gelen Vedat Altınöz, bir maden işçisine sarılarak teşekkür etti.

Deprem bölgelerinde görev yapan Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda çalışan maden işçileri gruplar halinde Zonguldak’a geliyor. Zonguldak Belediyesi tarafından akşam saatlerinde kente gelen 200’den fazla madenci için Madenci Anıtı önünde karşılama töreni düzenlendi. Resepsiyona AK Parti Milletvekili Hamdi Uçar, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ve çok sayıda vatandaş katıldı. Madenciler, ‘Kömür için değil can için geldik’ dediler. Umutsuzluğun arkasında bir umut olduğunu gösterdin’ ve ‘Hayatımız yok. ‘Kahramanlar, “Aziz Türkiyemiz” yazılı pankartla karşılandı. Karşılamada ‘Zonguldak seninle gurur duyuyor’ sloganları atıldı.

MADENCİLİKTE SARILDI

Hatay’ın Antakya ilçesindeki Zonguldak’a gelen depremde evi yıkılan ve enkazdan kurtarılan Vedat Altınöz, Zonguldak’a gelerek Hatay’da görevde olduğunu öğrendiği madenciye sarıldı. Altınöz, “Enkazdan çıkarıldım. Allah razı olsun. Ülkenize geldik. Eşim, kızım ve ben iyiyiz çok şükür. Kalanlara Allah sabırlar versin. öldü” dedi Altınöz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu