Haber

Kayseri’den kısa

Talas Belediyesi’nin kırsal mahallelerde başlattığı sosyal tesis yapım çalışmalarında sona gelindi.

Talas Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Reşadiye Mahallesi’nde yapımına başlanan tesis tamamlandı.

473 metrekare alana sahip sosyal tesiste fırın, bay ve bayanlara ayrılmış özel kat ve çok amaçlı salon bulunuyor.

Düğün, nişan, taziye, asker uğurlama gibi toplu etkinlikler için de kullanılacak olan tesiste, diğer günlerde mahalle sakinleri gelip sohbet edebilecek.

Merhaba 153, geçen yıl 992 bin 350 davete yanıt verdi

Büyükşehir Belediyesi Alo 153 İletişim Merkezi, geçen yıl ulaşım, yaralı sokak hayvanları, otopark, zabıta hizmetleri, park ve bahçe hizmetlerine ilişkin 992 bin 350 davete yanıt vererek, vatandaşların talep, teklif ve şikayetlerini sürece aldı.

Kocasinan taş ocağı 470 bin ton kırmataş üretimiyle 16 milyon 315 bin lira tasarruf sağladı

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 2021 yılında hizmete sundukları agrega üretim tesisi ile asfalt için gerekli malzemeyi ürettiklerini ve bu sayede 16 milyon 315 bin lira tasarruf edildiğini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi hayır işbirlikleri ile projeleri hayata geçirdi

Erciyes Üniversitesi karşısında Ali İhsan Erbil-Gülsevim Erbil Hasta Yakınları Konukevi ve Kayseri Şehir Hastanesi karşısında Serpil-Mehmet İştah Hasta Yakınları Konukevi hizmete açıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin hayırsever iş birliği kapsamında Melikgazi ilçesine bağlı Gökkent Mahallesi’ne yapılacak okul binası için Durmuş Şigan ile protokol imzalandı. Protokol çerçevesinde, Durmuş Şigan’ın Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne 10 taşınmaz hibe etmesi karşılığında okula Durmuş-Şaziye Şigan adının verilmesine karar verildi.

Okulun Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatı tamamlandıktan sonra kullanım hakkı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne verilecek.

Öte yandan Osman Ulubaş Eğitim Kompleksi’nde 900 metrekarelik spor salonu üretimine de destek veren Büyükşehir Belediyesi, tip-1 diyabetli çocuklara da iğnesiz şeker ölçer dağıttı.

Büyükşehir Belediyesi hayırseverlerin iş birliği ile cami ve Kuran kursu binaları da yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu