Haber

Konya’da tahıl ambarı ekmek ayağa kalktı!

KONYA (İGFA) –Konya’da ekmek zammının ardından Gelecek Partisi İl Başkanı Ahmet Arslan zamma tepki gösterdi.

Fahiş fiyatlardan hükümeti sorumlu tutan Arslan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a seslenerek, “Başkan Altay’ı bu zammı geri çekmeye” davet etti.

Konya’da 200 gram ekmeğin 5 lira olduğunu açıklayan Lider Arslan, “Son dönemde yaşanan hızlı ekonomik çöküşü, başta temel besin maddeleri olmak üzere A’dan Z’ye yapılan zamlardan rahatlıkla anlayabilirsiniz. birçok temel besin ve ürün.14 Mayıs seçimleri öncesinde Konya’da simit fiyatlarına zam yapılmıştı.O gün Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Uğur İbrahim Altay, kişisel sosyal medya hesabından bu zamma tepki gösteren bir açıklama yaparak, simit fiyatlarına zam yapılmasına neden olmuştu. Zamların geri çekilmesi Su fiyatlarını artırdı.200 TL’nin görülmediği bir piyasada Türk Lirasının erimesini yaşıyoruz.Ekonomiden mevcut iktidar sorumlu,seçim sonrası yapılan zamlar neden oldu? insanların ızdırabı!” dedi.

Konya’da son bir yılda ekmeğin yüzde 100’ün üzerinde arttığını söyleyen Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ahmet Arslan, fırıncı esnafının da girdi maliyetlerinin altında ezildiğini söyledi.

“Fırıncı esnafımız, ‘Bir ekmekte 35 tane var’ dediler. Arslan, “Biz ekmek fiyatını belirlemeden önce bu girdileri hesaplayıp ona göre ekmek fiyatı belirliyoruz” dedi. Bu noktada fırın esnafına yeterli desteğin verilmemesi vatandaşın cebine yansıdı. Konuyla ilgili olarak hububatın şehri Konya’da ekmek fiyatlarına yapılan zamların yanlış olduğunu, bir an önce geri çekilmesi gerektiğini ve Türkiye’de tüm yükün fırıncılarımıza yüklenmemesi gerektiğini bir kez daha ifade etmek istiyorum. bu süreç.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu