Ekonomi

Türkiye-Romanya Arasındaki İşbirliği Güçleniyor

Uluslararası Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Lideri, Birleşmiş Milletler (UNOPS) Danışmanı ve Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) Danışmanı Nezaket Emine Atasoy, Türkiye ile Romanya arasındaki iş birliğini güçlendirmek ve ticaret hacmini artırmak amacıyla Romanya Büyükelçiliğini ziyaret etti.

ULUSKON Başkanı ve beraberindeki heyet, Romanya Büyükelçiliğine yaptıkları ziyarette Türkiye ile Romanya arasındaki ticaret hacminin artırılması için atılabilecek adımları görüştü. Ziyaret kapsamında gıda, enerji, sağlık ve tarım sektörlerinin iş birliği potansiyeli vurgulandı. Görüşmede Romanya ile Türkiye arasındaki ticareti artırmak için uygulanabilecek stratejiler ele alındı. İki ülke arasındaki ticaret hacminin daha da genişletilmesi için iş forumları, ticaret heyetleri ve ortak projeler geliştirmek üzere adımlar atılması gerektiği kaydedildi. Ziyaret, Türkiye ile Romanya arasındaki ticari ilişkilerin daha da güçlendirilmesi yönünde değerli bir adım olarak tanımlanıyor. Ayrıca iki ülke arasındaki iş birliği potansiyelinin daha da genişletilmesi ve ticaret hacminin artırılması açısından büyük önem taşıyor.

“DAHA FAZLA ETKİLEŞİM VE İŞBİRLİĞİ FIRSATLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ GEREKİYOR”

ULUSKON Genel Lideri Nezaketle Emine Atasoy, gelecekte Türkiye ile Romanya arasındaki ticaret ve iş birliğini daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti. Atasoy, gıda, enerji, tarım ve sağlık gibi stratejik alanlardaki işbirliklerinin her iki ülke için de değerli faydalar sağlayacağını kaydederek, ticaretin artması için iş insanları arasında daha fazla etkileşim ve iş birliği fırsatlarının değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

haber-kinik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu