Haber

Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı yeni Kabinede! İşte kulislerde konuşulan isimler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ikinci tur oylamada yüzde 52,14 oyla yeniden cumhurbaşkanı seçildi. Seçimin ardından gözler yeni kurulacak kabineye çevrildi.

KABİN BUGÜN SAAT 22.00’DE AÇIKLANACAKTIR.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, milletvekillerinin 2 Haziran’da yemin edeceklerini belirterek, “Ertesi gün Cumhurbaşkanımız vekaletini aldıktan sonra yemin edecek. Akşam 22:00 sıralarında yeni kabine açıklanacak.” .

EKONOMİ BAŞINDA MEHMET ŞİMŞEK

Yeni dönemde en kritik koltuklardan biri de Nureddin Nebati’den boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığı olacak. Erdoğan’ın eski Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten yeniden yararlanmak istediği biliniyor. Şimşek’in Başkan Yardımcılığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevlerini birlikte yürütmesi bekleniyor. Bu, Şimşek’in ekonomi yönetiminde daha aktif rol alacağına ve politikaların şekillendirilmesinde kilit bir figür olacağına işaret ediyor.

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek

FAHRETTİN KOCA VE MEHMET ERSOY GÖREVLERİNE DEVAM EDECEK

Yeni kabinede mevcut bakanlardan biri olan Fahrettin Koca, yeni dönemde Sağlık Bakanlığı misyonunda görev yapmaya devam edecek. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, yeni kabinede görevine devam edecek.

Mehmet Ersoy – Fahrettin Koca

YABANCI İÇİN HAKAN FİDAN, İÇİ İÇİN ALİ YERLİKA

Öte yandan Sözcü’den İsmail Saymaz’ın kulislerine göre Dışişleri Bakanlığı’ndan Hakan Fidan, İçişleri’nden İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Sanayi ve Teknoloji, Gençlik ve Gençlik ve Kalkınma Bakanlığı’ndan Fatih Kacır SporOsman Aşkın Bak’ın bu akşam telefon görüşmesi yaptığı söylendi.

MİT Müsteşarı İBRAHİM KALIN

Gazeteci Candaş Tolga Işık’ın kulislerine göre Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, MİT Müsteşarı oldu. Fuat Oktay’ın Cumhurbaşkanlığı görevine devam edeceği konuşuluyor.

İbrahim Kalın

YAŞAR GÜLER’DEN MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI’NA

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı adına Yaşar Güler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı adına Uğur İbrahim Altay, Bilim ve Sanayi Bakanlığı adına Fatih Kacır ve Ulaştırma Bakanlığı adına Hayri Baraçlı’dan bahsediliyor.

Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler

haber-nizip.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu